„Řekli o knize“

Neumím vyjádřit jedním slovem to, co na mě dýchlo za kouzlo, když jsem se podívala na prvních pár obrázků. Je to potěšení, krása, preciznost a především láska, která je vidět na každém perníčku. Některé techniky zdobení jsou tak úžasné a dokonalé, že vypadají jako umělecká díla, která bych opravdu měla strach sníst. A životní příběhy žen, které se tomuto koníčku či celoživotní lásce zasvětily, nás osloví lidským, milým a upřímným přístupem autorky Lidušky, tak jak ji známe, my co ji známe.

Ach jó, taky bych chtěla něco tak úžasného umět, ale co nadělám. Na Vánoce se pokusím podle jednodušších vzorů nazdobit ty svoje, ale budu se držet té nejdůležitější rady ze začátku knihy a ta je – Dělejte to s láskou.

Jana Mlezivová kamarádka

 

Kniha Tajemství perníčků nadchne každého, kdo má rád sladké pečení a zdobení. Dozvíte se spoustu rad, návodů a inspirací nejen od autorky Lidky Fliegelové, ale také od deseti dalších perníkářek, které se rády o své příběhy a zkušenosti podělí. Nádherné zpracování knihy, která je plná fotografií a perníkových motivů z ní dělá nejen pomocníka při zkoušení nových receptů, ale také ozdobu každé knihovny. Už se nemohu dočkat, až ji budu držet v ruce.

Marie Adamová grafička knihy Tajemství perníčků

Těším se, kolik radosti a inspirace tahle krásná kniha přinese všem milovníkům perníčků, mezi které sama také patřím. Asi není divu, když pocházím z Pardubic, města perníku… Ale mnohá tajemství perníčků mi dosud byla skrytá. Proto od okamžiku, kdy mi autorka do telefonu začala vyprávět o námětu knížky, zcela jsem se pro ni nadchla. Je mi velkou radostí a ctí, že se na její podobě mohu podílet. A nemůžu se dočkat, až tenhle poklad budu moct zařadit i do naší knihovničky.

Iveta Kulhavá fotografka knihy Tajemství perníčků

 

Perníčky peču tak jednou do roka, na Vánoce. Mám moc ráda vůni koření, které se do nich přidává, baví mě je vykrajovat i zdobit. Odpočívám u toho. Když jsem Lidky knihu pročítala, měla jsem chuť začít hned péct – ač bylo dávno po svátcích. Líbí se mi, jak se v knize prolínají recepty, nápady, postřehy i příběhy zkušených perníkářek. Dovedu si představit, že kniha udělá radost zkušeným pekařkám a pekařům i těm, kdo s pečením perníčků teprve začínají.

Jana Poncarová spisovatelka

 

Kniha Tajemství perníčků vás provede krásou perníkářského umění a nasměruje vás, jakou perníkovou cestou se chcete dát. Můžete vyzkoušet různé techniky a vybrat si, co vám sedí nejvíce a čemu se chcete věnovat.

V knize jsou nádherné fotky a zajímavé příběhy několika perníkářek, které vás určitě osloví. 

U mě v knihovně určitě chybět nebude a ve vaší by taky neměla.

 

Petra Götzová kamarádka